fbpx

קורס סינרגיה ארגונית – איך תפיק יותר מהמשאבים הקיימים

מחקרים מוכיחים, ששיפור שיתופי הפעולה והממשקים בארגון לא רק שהם גורמים לעובדים להיות שמחים, שבעי רצון ובעלי מוטיבציה אלא זה גם הגורם מספר אחד לשיפור התפוקה ולשימור עובדים

קורס אינטרנטי יישומי, שייקח אותך צעד צעד לשיפור יחסי הגומלין, שיתופי הפעולה והממשקים בארגון שלך ולעליית התפוקות ושורת הרווח

נגן וידאו

כיצד בנוי הקורס ולמי הוא מיועד

הקורס נבנה במתכונת המדמה תהליך של שינוי בארגון, ולכן בהתחלה נלמד על עקרונות התפיסה ונעמיק בהבנת  רכיביה השונים.  

 

בהמשך הקורס, נרים הילוך ונעמיק בה: נכיר ונתרגל את מודל שבעת הדפוסים של יחסי הגומלין ושאלון האבחון, נקבל קווים מנחים להצלחה בניהול והטמעת הסינרגיה ותיאור מפורט של תהליכי העבודה ליישום השינויים הרצויים.

 

הקורס מיועד לבעלי חברות, מנכ"לים,  חברי דירקטוריון, שותפים, או מנהלים בארגונים קטנים כגדולים,  בכל סקטור ומגזר. אלו שמבקשים לשפר את התפוקות של הארגון באמצעות שיפור יחסי הגומלין ויצירת סינרגיה  בין חבריו בכלל וחברי ההנהלה בפרט.

 

נוסף אליהם, גם מנהלי צוות המשימה, האיכות או השיפור בארגונים השונים, אנשי משאבי האנוש, הפיתוח הארגוני וההדרכה המעוניינים להיחשף לשיטות חדשות בעלות ערך מוסף מוכח לארגון.

 

וכמובן המרצה, היועץ או הסטודנט לפיתוח ארגוני, שמעוניינים לרכוש מודל וכלי עבודה אפקטיביים נוספים, שמותאמים לעבודת ייעוץ לארגונים במאה  ה- 21.

 

כיצד להפיק את המיטב מיישום השיטה

השיטה מתמקדת בשיפור יחסי הגומלין בין העובדים, הצוותים, המנהלים, היחידות והתרבויות השונות בארגון ומטפלת בשלוש רמות: בפרט, ביחידה הארגונית ובארגון כולו.

 

העבודה בגישה תאפשר לך לצמצם דפוסים של יחסי גומלין הרסניים ולחזק את אלו המועילים, להימנע  מקונפליקטים,  להפחית  בזבוז  אנרגיה ועל  הדרך  גם  לשמר  לקוחות  ועובדים  לטווח  הארוך.

 

השיטה היא תהליך מובנה, פשוט אך חכם ועמוק. היא מאפשרת החזר גבוה על השקעה ובמקרים רבי ם ניתנת לביצוע  ותחזוקה  עצמיים, או  בתהליך  סיוע קצר  וממוקד  של  מרכ ז סינרגיה.

 

התהליך כולל התייחסות כוללנית להיבטי אנוש,  מבנה ארגוני, תהליכי העבודה, איגום המשאבים.   הוא לא מאיים ולא ביקורתי, אלא  מדגיש שונות וסובייקטיביות,  ונותן  לגיטימיות  וכבוד לשונות   בתפיסות.

 

בנוסף, השיטה  יוצאת מהשטח, מעצימה את המנהל והעובדים, מאפשרת  מידת עמיתים,  וכמו  שאמרתי –  כוללת שאלון מיפוי המשמש למדידה,  להערכה  ולשיפור  של  יחסי  גומלין.

אז אם אתה מרגיש ש...

ישנם תהליכי עבודה בארגון אבל חלקם לא ממש "מנגנים"

הטיפול בלקוחות לפעמים "נופל בין הכיסאות"

הפוטנציאל של הארגון לא בא לידי ביטוי במכירות ובשורה התחתונה

צוות ההנהלה / העובדים אינו מספיק סינרגטי ואפקטיבי

אם כן, זהו הקורס המתאים לארגון שלך.

הקורס "סינרגיה ארגונית – איך תפיק יותר מהמשאבים הקיימים בארגון" מביא כלים מוכחים וחדשניים לשיפור התפוקות ולהגדלת ההכנסות על ידי יצירת סינרגיה ושילוב הכוחות בארגון.

הקורס בנוי משלבים, צעד אחר צעד. החל ממילוי שאלון אבחון ועד בניית תכנית עבודה ותהליך שיפור מובנה בהתאם לכלים ותכני הקורס.

הקורס כולו מלווה בחוברת עבודה, למילוי עצמי שיבטיח את יישום התכנים למציאות שלך. 

במהלך הקורס מובאים שלל דוגמאות יישומיות המבוססות על שלושים שנות ניסיון מוצלחות בעשרות ארגונים ופרויקטים – ליישום מיידי אצלך בארגון.

מה כולל הקורס?

שפע מאמרים וחומרים להרחבה על הסוגיות השונות.

3 שעות (20 סרטונים) וידאו.

סרטוני אנימציה הממחישים ביצוע תהליך שיפור.

שלל דוגמאות יישומיות המבוססות על שלושים שנות ניסיון מוצלחות בעשרות ארגונים ופרויקטים.

חוברת עבודה, המלווה אותך צעד צעד ביישום תוכנית שיפור אצלך בארגון.

שאלון שתוכל למלא בעצמך, עם שותף, או חברי הצוות שלך.

נושאי הקורס

נבין מיהם הקהלים שאליהם הקורס מיועד, מה הוא מבנה השיעורים והתועלות המגוונות שתרכשו בסופו. נציג את התפיסה עצמה והרקע שלה, המשמעויות והאתגרים העיקריים שביצירתה ("פרדוקס הסינרגיה".) לאחר מכן נצלול לשיטה עצמה, ונכיר את שלושת המושגים ( הצירים) שמרכיבים אותה: השונות, הגבולות והתקשורת.

נכיר את דפוסי יחסי שבארגון, נכיר את מודל 7F והשפעותיהם. לאחר מכן נקבל קווים מנחים ונציג את כלל השיקולים החשובים שנצטרך לבצע לקראת הטמעת השיטה ובשיעור החמישי, נלמד לאבחן ולזהות את הדפוסים שנרצה לשנות, דרך שאלון הסינרגיה.

נרים הילוך ונעסוק בדגשים ועקרונות מנחים להטמעת השיטה בארגון: כיצד להתייחס אל השונות ולנהל את הגבולות בצורה הנכונה, איך לצמצם את הדפוסים ההרסניים והניטראליים ולחזק את האיכותיים ביניהם, ואילו מנגנונים חשובים עלינו לאמץ תוך כדי ההליך. נקבל כלים לבניית תוכנית עבודה לשיפור ולהטמעתה בארגון.

סילבוס מלא

שיעור זה מפרט את מבנה הקורס, התועלות שלו ולמי הוא מיועד. כמו כן מוצג רקע אישי עלי וכיצד הגעתי לעסוק בסינרגיה.

 1. נכיר את מבנה הקורס, למי הוא מיועד ומהן התועלות מיישום גישת הסינרגיה אצלך בארגון (או אצל לקוח – אם אתה יועץ ארגוני).
 2. נגדיר את המושג סינרגיה ארגונית, כיצד היא נוצרת ומהו פרדוקס הסינרגיה.

החשובים שעליהם גישת הסינרגיה מתבססת. שונות, גבולות ותקשורת.

 1. השונות היא זו שמהווה את הבסיס ההכרחי ביותר ליצירת הסינרגיה, מהסיבה הפשוטה שלא ניתן לייצר סינרגיה בין רכיבים זהים. עם זאת אנו אוהבים לעבוד עם הדומים לנו. נעמיק בהבנת המושג ונתרגל בעזרת דוגמה באנימציה, היכן מושג זה פוגש אותנו.
 2. גבולות הן הביטוי שבו אנחנו משתמשים כדי לבטא באופן מוחשי את השונות שבין העובדים, התרבויות או היחידות שבארגון. הם נועדו להגן על העובדים מתוך התפיסה שככל שאנחנו יותר שונים, ככה אנחנו חשופים לפגיעה וזקוקים יותר להגנה, ואז אנו מקשיחים את הגבולות. נבין את סוגי הגבולות: נוקשים, גמישים ומטושטשים, ונמחיש אותם באנימציה.

כל אינטראקציה מבוססת על שני צירים: גבולות ותקשורת. נעמיק את הדיון על ציר התקשורת. נגדיר שלושה סוגים של תקשורת: חד סטריתדו סטרית ומתיכה, ונמחיש  את ההבדלים ביניהם בעזרת אנימציה.

בשיעור זה נעלה שלב ונכיר מקרוב את שבעת הדפוסים של יחסי הגומלין ( מודל 7F ) שהוא מודל הקורס. בכל קבוצה או ארגון ובכל נקודת זמן ישנם 7 דפוסים של יחסי גומלין.
נבין איך כל אחד מדפוסי יחסי הגומלין  עשוי להיווצר ולהשפיע על הסביבה הארגונית. תפקידנו כמנהלים או כיועצים לנהל את תמהיל יחסי הגומלין בארגון באופן שישפיע על התפוקות באופן מיטבי.

 1. נציג את המודל ונרחיב על שלוש קבוצות יחסי הגומלין: איכותיים, ניטרליים והרסניים. ניתן דגשים שמשפיעים על היכולת שלנו להביא לשיפור. 
 2. נעמיק בכל אחד משבעת הדפוסים.

בשיעור זה נעמיק במשמעות ובשיקולים שבהליך יצירת הסינרגיה בכל ארגון שהוא.
1. נבין את מחיר הסינרגיה בזמן ובמשאבים אחרים ומתי נכון להשתמש ולחזק דפוס זה.

2. נבין את ההיבטים השונים של הסינרגיה שכן עוצמתה של השרשרת שווה לעוצמתה של החוליה החלשה ביותר בה, וכל היבט הוא חוליה בשרשרת יצירת הסינרגיה.

בשיעור זה נכיר  את שאלון הסינרגיה למיפוי דפוסי יחסי הגומלין בארגון שלכם. המיפוי הוא בסיס לכל תוכנית שיפור שתוכלו לבצע אצלבם, לכן תהיו קשובים אליי ומיד מתחילים

 1. השאלון הוא כלי פשוט אם כי עמוק מאוד. תקבלו כלים ועקרונות להעבירו לבד.
 2. תתרגלו את מילוי השאלון וניתוחו, כבסיס לתוכנית שיפור. נעזר בסרטון אנימציה למחשה, ואח"כ – תתרגלו, בהנחיה, על המציאות שלכם.

אחרי שאבחנו את הארגון  נעבור ליישום. שיעור זה מתחיל את חלקו החשוב ביותר של הקורס. איך להביא לשינוי. בשיעור הראשון נתמקד בהעמקה בשונות והשתעתה על כל אחד מאיתנו. נמפה עם מי קשה לנו לעבוד. איך לכבד שותפים לעשיה. נבין את ההבדל בין שונות לבין שוויון.  ונרכוש כלים לצמוח מתוך השונות ברמה האישית והארגונית.

נציג כלים שישמשו אותנו כדי לחזק ולשפר את ניהול הגבולות והתקשורת אצלכם או אצל לקוחות שלכם

 1. איך נצמצם טשטוש בגבולות, ואיך נבהיר ונגמיש אותם על מנת לשפר את היחסים. נתייחס במיוחד לאויבי הסינרגיה, כגון אגו, פחדים, תחרותיות ופוליטיקה, ותקבלו כלים פרקטיים להתמודד איתם.
 2. תקבלו כלים לשיפור התקשורת.
 

נלמד איך לנהל נכון את תמהיל דפוסי יחסי הגומלין. לצמצם  את ההרסניים ולחזק את הפרודוקטיביים

1. שני הדפוסים ההרסניים טשטוש ופלישה קשורים זה בזה. כלומר מופיעים ביחד ומחזקים זה את זה. לא פחות חשוב – הם נוטים להתרבות, ולכן חשוב שנלמד  לצמצם אותם.

2. הדפוסים הניטרליים – נתק וחד סטרי מתפתחים לעיתים קרובות לדפוסים שליליים. בשיעור זה נלמד  לנבא באילו מקומות זה עלול לקרות ולמנוע את זה מראש.

3. נסכם את המאפיינים המשותפים לשלושת הדפוסים האיכותיים: נלמד כלים לחיזוק הדפוסים האיכותיים בארגון, ולאחר מכן כלים לשפר ולחזק אותם.

בשיעור זה נעמיק במנגנונים, כללים וכלים להטמעה מוצלחת של תוכנית שיפור. תוכלו למלא תוכנית עבודה, על בסיס טבלה מצורפת לתיאור מצב קיים ולבנית תוכנית שיפור.

 

בשיעור זה נבין לעומק את הקשר בין סוגי גבולות ותקשורת לבין דפוסי יחסי הגומלין,

1.      תקבלו מטריצה המסבירה את מערכת הקשרים בין סוגי הגבולות והתקשורת לבין דפוסי יחסי הגומלין. מטריצה זו תסייע בהבנת דרכי הטיפול  נכיר שני מושגים חשובים ורלוונטיים: אחידות וייחודיות ונסיים עם מנגנונים נוספים שיתרמו בהטמעה מוצלחת של שיטת הסינרגיה אצלכם.

2.      תבינו את המנגנונים השונים בעזרתם תוכלו להביא לשיפור.

 
ד"ר רמי בן ישי, מנהל מרכז סינרגיה

אודות

הצטרפות לקורס סינרגיה ארגונית

מה מקבלים כאשר מצטרפים לקורס סינרגיה ארגונית

קורס וידאו - סינרגיה ארגונית

הקורס כולל 3 שעות של שיעורים מוקלטים בוידאו המחולקים ל 20 שיעורים

ובנוסף דפי עבודה וחוברות נלוות לשיעורים

מייד לאחר התשלום יישלחו אליך פרטי גישה במייל (שם משתמש וסיסמא) .

הגישה לקורס היא ללא הגבלת זמן.

וניתן לחזור על החומר מעת לעת .

 

שווי הקורס הוא 1999 ש"ח 

שעת ייעוץ אישית עם ד"ר רמי בן ישי

הטבה מיוחדת – שעת ייעוץ אישית 1X1 עם ד"ר רמי בן ישי השיחה מתבצעת בטלפון / ZOOM 

 

שווי שעת הייעוץ 1000 ש"ח 

תמיכה וליווי במייל

בכל שאלה ניתן לפנות במייל לד"ר רמי בן ישי ולקבל מענה אישי עבורך

אחריות מלאה לשביעות רצונך

יצרתי את הקורס על מנת לסייע לכמה שיותר ארגונים ואנשים להיחשף ל – סינרגיה הארגונית , לשיפור התפוקות ולהגדלת ההכנסות על ידי יצירת סינרגיה ושילוב הכוחות בארגון .

 

על מנת להבטיח את שביעות רצונך החלטתי לתת אחריות מלאה – אם תוך 30 ימים ממועד רכישת הקורס מסיבה כזו או אחרת (אין צורך לפרט) הקורס לא ענה לך על הציפיות ניתן לעדכן אותנו ולקבל החזר כספי מלא .

קורס סינרגיה ארגונית

קורס דיגיטלי + מפגש/שיעור עם ד"ר רמי בן ישי
1999
1199 תשלום חד פעמי כולל מע"מ
 • קורס סינרגיה ארגונית - דיגיטלי
 • תמיכה וליווי במייל מד"ר רמי בן ישי
 • שעת ייעוץ אישית בזום עם ד"ר רמי בן ישי
 • חוברת עבודה המלווה את הקורס

שאלות ותשובות

סינרגיה ארגונית היא תפיסה וסט כלים יישומיים, המתאים לכל מי שרוצה לשפר את התפוקות על ידי שיפור ממשקי עבודה ויחסי גומלין. מזוג שותפים, ועד ארגוני ענק בכל מגזר.

כיום, עקב חווית משבר שחווים עובדים בכל מדרג ארגוני בעקבות שנת הקורונה, הכלים של שפת הסינרגיה נדרשים יותר מתמיד. עובדים חוזרים למציאות שהשתנתה (תהליכי עבודה, שיטות עבודה, טכנולוגיות לעבודה מרחוק. כל אחד חווה את השינויים ואת השנה אחרת, ונדרשת "זריקת סינרגיה", גם בארגונים ועסקים שקודם תפקדו מצוין. 

יתן להתאים את הקורס לצרכים שלך, או להזמין קורס פרונטלי לפרטים rami@ben-yshai.com

הקורס מהווה בסיס להסמכה ליועצי פנים וחוץ, ולנאמני סינרגיה. ההסמכה היא אישית ומחייבת ביצוע פרויקט מונחה אישית על ידי ד"ר רמי בן-ישי. לפרטים נא לפנות rami@ben-yshai.com 

1. משמעות ושיקולים בחיזוק הסינרגיה
2. היבטי הסינרגיה

הקורס מיועד לבעלי חברות, מנכ"לים,  חברי דירקטוריון, שותפים, או מנהלים בארגונים קטנים כגדולים,  בכל סקטור ומגזר. אלו שמבקשים לשפר את התפוקות של הארגון באמצעות שיפור יחסי הגומלין ויצירת סינרגיה  בין חבריו בכלל וחברי ההנהלה בפרט.

 

נוסף אליהם, גם מנהלי צוות המשימה, האיכות או השיפור בארגונים השונים, אנשי משאבי האנוש, הפיתוח הארגוני וההדרכה המעוניינים להיחשף לשיטות חדשות בעלות ערך מוסף מוכח לארגון.

 

וכמובן המרצה, היועץ או הסטודנט לפיתוח ארגוני, שמעוניינים לרכוש מודל וכלי עבודה אפקטיביים נוספים, שמותאמים לעבודת ייעוץ לארגונים במאה  ה- 21.

על מנת להבטיח את שביעות רצונך החלטתי לתת אחריות מלאה – אם תוך 30 ימים ממועד רכישת הקורס מסיבה כזו או אחרת (אין צורך לפרט) הקורס לא ענה לך על הציפיות ניתן לעדכן אותנו ולקבל החזר כספי מלא .

הצטרפו ללקוחותינו
WhatsApp
היי כאן ד"ר רמי בן ישי, ניתן לפנות אלי גם דרך הווטסאפ
למעבר לדף הזמנה מאובטח אנא מלא.י את הפרטים
מוזמנים לצפות בקורס המבוא לשפת הסינרגיה הארגונית
הרשמו לניוזלטר שלנו לקבלת כלים מקצועיים לשיפור השגת היעדים
פרטיותכם יקרה לנו ולא נעשה כל שימוש בפרטים שלכם מלבד לשלוח לכם חומר מקצועי ושיווקי על השירותים שלנו.
דילוג לתוכן