fbpx

ייעוץ ארגוני ופיתוח ארגוני

לברוא מציאות חדשה של ארגונים שמחים ופרודוקטיביים גם אצלך.
אנו נמפה עבורך את דפוסי יחסי הגומלין, נסייע לך לצמצם דפוסים הרסניים ולחזק דפוסים פוריים בכלל ואת דפוס הסינרגיה הארגונית בפרט. בכך תוכל להפיק יותר מכל אחד מהעובדים ומהצוות כגוף סינרגטי. במילים אחרות, להגדיל את ההכנסות על ידי צמצום קונפליקטים, שיחרור צווארי בקבוק ונתקים בתקשורת שיביאו לשילוב מיטבי של הכוחות בארגון.
נגן וידאו

"הסיוע של רמי בהובלת התהליכים תוך שימוש בכלים פרקטיים… יצר עליית מדרגה בארגון… כמי שעבדה עם לא מעט יועצים – התהליך עם רמי היה קצר, ממוקד והביא לתועלות משמעותיות ביותר בהתיחס לעלויות בזמן ובכסף."

עסק קטן - ליווי סוכנות ביטוח בצמיחה
אורגל סוכנות לביטוח

העיסוק בעולם הארגוני טומן בחובו מגוון רחב של תחומים ואתגרים, המרתק והמתקדם בהם הוא העיסוק בסינרגיה, משמע חיבור העובדים ושילוב מיטבי של הכוחות בארגון למטרות הארגון

מרכז סינרגיה פועל בשיטה ייחודית וצבר ניסיון מוצלח של עשרות שנים בהפעלתה.

סינרגיה מוגדרת כשיתוף פעולה אפקטיבי, של שני גורמים או יותר שתוצאותיה גבוהות או טובות יותר מן התוצאות שהיו משיגים אותם גורמים אילו פעלו בנפרד. דהיינו, השלם הגדול מסך חלקיו. הייתרון היחסי של שיטת הסינרגיה, הוא במתודולוגיה המובנית, המתבססת על שאלון הממפה 7 דפוסים של יחסי גומלין. מיפוי זה מהווה בסיס על פיו אנו יכולים לקחת את חלקי הארגון השונים ולברוא מציאות חדשה, משתנה ודינמית של שיתופי פעולה, כאשר המטרה היא הדגשת ייחודיות ושונות אותם רכיבים כגורם מצמיח.

ארגונים כיום מבינים כי יש מקום להכניס בתרבות הארגונית ערכים של שונות, ביטוי אישי, רבגוניות ונקיטת יוזמה. ברוב המקרים הערכים נותרים ברמת הסיסמה וההצהרה ויש צורך ליישמם ברמה הפרקטית. כאן נכנסת שיטת הסינרגיה לפעולה. מתוך מטרה להכשיר את דרג המנהלים וצוות העובדים ולהעניק להם כלים ניהוליים, מיומנויות תקשורת ומתודולוגיות לצמצם דפוסים הרסניים הגורמים לקונפליקטים ולבזבוז אנרגיה, ולחזק דפוסים פוריים ובעיקר את דפוס הסינרגיה.

ההנעה שבסינרגיה – איך זה עובד?

כמו בכל תחילתו של מסע, גם תהליך הצמיחה בשיטת הסינרגיה, מתחיל מאבחון מעמיק של הארגון, תוך ביצוע תיאום ציפיות והבנת מטרות העל לשמן מתבצע הניתוח והשינוי הארגוני. עומק האבחון תלוי בצרכי הארגון ומשאביו.
בשלב השני מתעמקים בזיהוי הפעילות המהותית, ההצלחות והכשלים, הצפת כאבים ובחינת מודל העבודה, המבנה הארגוני וההיררכיה בו ויחסי הגומלין בין הפונקציות והדרגים השונים. לרוב נתמקד בסוגיה ארגונית אחת ששינוי בה יביא למעגלי שינוי משניים. התהליך נתפר באופן ממוקד ואישי לכל ארגון בהתאם למצוקותיו ולרצונותיו. לכל לקוח, קטן כגדול, נקבעת תכנית עבודה ייחודית הכוללת חלק או את כל הרכיבים הבאים:

הגדרת חזון, מטרה ויעדים
אבחון מערכת יחסי הגומלין הקיימת, על דפוסיה השונים, באמצעות שאלון ייחודי וראיונות עומק המותאמים בתחילת תהליך הפיתוח הארגוני לצרכים הספציפיים של הארגון/היחידה
ניתוח הדפוסים הקיימים כיום בארגון והבנת הצורך והיתרונות שבשינוי
בניית תוכנית עבודה להטמעת השינויים הנדרשים. חיזוק דפוסים תורמים, בעיקר דפוס הסינרגיה וצמצום דפוסים הרסניים. תוכנית העבודה עשויה לכלול נושאים כגון הגדרה וחידוד תיאורי תפקיד – למניעת טשטוש, צוותי משימה לחיזוק הסינרגיה בתחומים ייחודיים כגון שיפור שירות ללקוח, הדרכות למנהלים ולעובדים וכו’.
הערכה ובקרה של תוצאות השינוי בעזרת השאלון.
התהליך כולו מלווה אישית ע"י ד"ר רמי בן-ישי ומבוצע על ידי צוות מרכז סינרגיה על פי צרכי הארגון. בסיומו, מקבל הארגון כלי ניהול ושיפור עצמיים, אשר ניתן להמשיך ולהטמיע אותם בארגון לאורך זמן. טבעם של שינויים לחלחל לאיטם וככל שהארגון על כל עובדיו ימשיכו בדרך שהחלה, כך ייטיב להם ברמה האישית ולארגון ברמה העסקית.
אז בוא נדבר איך השיטה יכולה לעבוד אצלך
השאירו פרטים לתיאום פגישת היכרות הדדית
הדרכה והסמכה של יועצים ואנשי משאבי אנוש

כחלק מההבנה התהליכית, פיתח מרכז סינרגיה מערך הדרכה בו ניתן להכשיר 'נאמני סינרגיה' באמצעות קורסים וסדנאות. את הקורס יכולים לעבור אנשים מתוך הארגון (בין אם מדובר על פונקצית משאבי אנוש, הדרכה, אבטחת איכות או כל אדם המקבל על עצמו את התפקיד בארגון), "יועץ הבית" או יועצים ארגוניים חיצוניים. אלה לומדים את תפיסת הסינרגיה, לרבות מודלים וכלים וכך הם יכולים להמשיך וללוות את החברה באופן עצמאי בתהליך לשיפור מתמיד. לאחר ההכשרה הבוגרים מקבלים תעודה של נאמן סינרגיה, זאת במטרה לאפשר עבודה עצמית של הארגון ולהעניק לו כלים ייחודיים לצמיחה. ההכשרה נתפרת לצרכי הלקוח, ומבוססת על הדרכה 1X1 בשילוב שימוש בקורס הדיגיטאלי.

הכשרה והסמכה של יועצים וארגונים לעבודה בשיטת הסינרגיה
עיקרי גישת הסינרגיה – מפגש יועצים על מנת לאפשר עבודה עצמית של ארגונים ולתת כלי ייחודי ליועצי פנים וחוץ בארגונים, פותח קורס הכשרה ומסלולי הסמכה. הקורס הוא מודולרי ומתאים לארגונים המבצעים פיתוח ארגוני בכוחות פנימיים, למנהלים וליועצים ארגוניים (יועצי פנים ויועצי חוץ).
ספר סינרגיה ארגונית
איך תפיק יותר מהמשאבים הקיימים. הספר מביא את הגישה והכלים היישומיים בהם אנו עובדים, כמו גם פרקטים שלמים של טיפים ועצות איך לצמצם דפוסים הרסניים של יחסי גומלין ולחזק דפוסים בונים ואת דפוס הסינרגיה בפרט.
כיצד לבחור יועץ ארגוני
המאמר מתאר את תפקיד הראש והלב בבחירת יועץ ומציע לשלב בין שניהם.
WhatsApp
היי כאן ד"ר רמי בן ישי, ניתן לפנות אלי גם דרך הווטסאפ
מוזמנים לצפות בקורס המבוא לשפת הסינרגיה הארגונית
הרשמו לניוזלטר שלנו לקבלת כלים מקצועיים לשיפור השגת היעדים
פרטיותכם יקרה לנו ולא נעשה כל שימוש בפרטים שלכם מלבד לשלוח לכם חומר מקצועי ושיווקי על השירותים שלנו.