fbpx

צמיחת עסקים קטנים ובינוניים – גישת הסינרגיה

פיתחנו תהליך ממוקד וחסכוני, במיוחד לשיפור יחסי גומלין וליצירת סינרגיה בארגונים קטנים. בכך אנו מסייעים לארגונים קטנים, בתקציב יחסית נמוך לשפר את ארגון וניהול העסק ועל ידי כך גם את הרווחים.

פיתחנו תהליך ממוקד וחסכוני, במיוחד לשיפור יחסי גומלין וליצירת סינרגיה בארגונים קטנים. בכך אנו מסייעים לארגונים קטנים, בתקציב יחסית נמוך לשפר את ארגון וניהול העסק ועל ידי כך גם את הרווחים.

“אני לא יודע היכן עובר הגבול בין התפקיד שלי לתפקיד של ‘משה’ “

“אני מאוד מעריך את אבא – אך הוא מנותק מהמציאות היום” – דברי “דור שני” בחברה משפחתית בתחום הציוד הרפואי.

“עובדי המכירות לא חיים את האילוצים שלנו” – מדברי מנהל ייצור בחברה בתחום המיקרו־גל.

לא מבין את הצעירים האלה – כל אחד ראש קטן יותר מהשני.

עסקים קטנים ובינוניים ,(SMB) ‏הם לרוב עסקים בבעלות פרטית אשר מספר העובדים בהם או מחזור המכירות אינו גדול. באופן עקרוני בכל העולם וגם בישראל מהווים העסקים הללו כח מרכזי ומניע של הכלכלה, גם אם ההגדרות שלהם אינן אחידות. לפי נתוני הרשות לעסקים קטנים ובינוניים, 99.5% מהעסקים בארץ מוגדרים קטנים ובינוניים. נתונים אלה דומים לאורך השנים ולדוגמה בשנת 2017 נפתחו 57,050 עסקים חדשים ונסגרו 43,238 עסקים. מן הנתונים הללו עולות שאלות רבות בעיקר על השלב בו עסקים עוברים את שנות היזמות ומתבססים בעמדתם, עליהם להתמודד עם תזרים, לקוחות, ספקים ועובדים ולהשכיל לנהל את האופרציה בחכמה. צמיחה לרוב מתבטאת גם בחריקות הממשקים. במציאות העסקית של ימינו, אחד האתגרים המשמעותיים של עסקים קטנים ובינוניים המעוניינים לצמוח, להתבסס ולהצליח לאורך זמן, היא קפיצת המדרגה התודעתית והארגונית. עסקים אלו חייבים לחשוב כמו הארגונים הגדולים במשק ולהטמיע כלים, שיטות ומתודולוגיות מן העולמות הארגוניים.

"הסיוע של רמי בהובלת התהליכים תוך שימוש בכלים פרקטיים… יצר עליית מדרגה בארגון… כמי שעבדה עם לא מעט יועצים – התהליך עם רמי היה קצר, ממוקד והביא לתועלות משמעותיות ביותר בהתיחס לעלויות בזמן ובכסף."

עסק קטן - ליווי סוכנות ביטוח בצמיחה

אורגל סוכנות לביטוח

אז בוא נדבר איך השיטה יכולה לעבוד אצלך
השאירו פרטים לתיאום פגישת היכרות הדדית

הסינרגיה הארגונית מהווה אמצעי אופטימלי לצמיחה עסקית בעסקים קטנים ובינוניים. על מנת להצליח, ארגונים ועסקים באשר הם וכמובן גם SMB's חייבים לשאוף לחיבור ולסינרגיה בין כל חלקי העסק. זאת במטרה להפיק את המקסימום מכל מרכיביו, הנהלה, עובדים, לקוחות, ספקים ולחבר בין כולם בסינרגיה מופלאה.

לא פעם ההבדל בין עסק מצליח ובין עסק מדשדש נובע מאיכות החיבורים הנוצרים בין אנשים, הון, תהליכים, טכנולוגיה, מבנה ארגוני וכו’. שיפור יחסי הגומלין וניהול נכון של החיבורים והממשקים, בתוך הארגון ומחוץ לו, מאפשר סנכרון המשאבים והמאמצים ומשפיע באופן ישיר על התפוקות.

לצורך כך פותח במרכז סינרגיה כלי ייחודי המאפשרים לבצע תהליך איכותי ממוקד מותאם למשאבי ארגונים קטנים ובינוניים. Win – Win Synergy – יעוץ ארגוני ל – SMB's, אשר מנצל את עוצמות תפיסת הסינרגיה ומביא לצמיחה עסקית תוך התמקדות בבעיה ארגונית ספציפית, או קושי ממוקד עמו מתמודד העסק. לדוגמה: תחלופה גבוהה של עובדים, ריבוי קונפליקטים, קושי בהעברת השרביט בין הדור המייסד לדור ההמשך, חששות והתלבטויות לקראת רכישה ע”י חברות ענק, זרימה לא טובה של תהליכי עבודה בין מחלקות שונות, תלונות רבות של ללקוחות על איכות הקשר ועוד.

ד"ר רמי בן ישי, מנהל מרכז סינרגיה

התהליך נמשך כחודשיים עד שלושה חודשים (על פי זמינות והעדפות החברה) ובסופו יזכה הארגון ביציבות ובשיפור משמעותי בהתנהלותו.

בין יתר התפוקות אותם ניתן להשיג בשיטת Win Win Synergy:

  • שיפור דרמתי בשביעות רצון לקוחות וצמצום נטישה.
  • יצירת תהליך רציף של מכירה – תחזוקה – מכירה חוזרת.
  • הגדרת גבולות גזרה ומניעה של ניהול מקביל בהנהלת חברה.
  • צמצום עלויות כתוצאה מייעול תהליכים.
  • שיפור היכולת להיכנס לתחומים חדשים.
  • ROI (החזר על השקעה) גבוה מאוד שכן עלות התהליך במושגי זמן וכסף נמוכה לאין ערוך מהתפוקות אליהן מגיעים.
  • תחזוקת ההישגים עוברת לארגון המקבל אחריות על תחזוקת המצב החדש (הרצוי).

כתבה מעיתון הארץ -סינרגיה ארגונית בדרך לצמיחה עסקית

המציאות העסקית הדינאמית, כמו גם המשבר הכלכלי הגלובלי והמקומי, מחייבים גם את העסקים והחברות הטובים ביותר להשתפר על ציר הזמן. במקרים רבים ההבדל בין חברה מובילה לבין חברה מדשדשת, נובע מאיכות החיבורים הנוצרים בין אנשים, הון, תהליכים, טכנולוגיה, מבנה ארגוני וכו' - הן בתוך העסק והן מול הסביבה (לקוחות, ספקים, מתחרים ועוד). ניהול נכון של החיבורים - בתוך הארגון ועם הסביבה - מאפשר סינכרון מאמצים ובכך משפיע באופן ישיר על התפוקות.....

10 טעויות בניהול חברות קטנות ובינוניות המונעות מהן לצמוח – וטיפים כיצד להימנע מהם

בעלי עסקים ומנהלים בחברות קטנות עד בינוניות באים מהתחום המקצועי של החברה. לעיתים קרובות אין להם ידע בניהול כללי ובניהול הצוות בפרט. גודל העסק או החברה אינו מאפשר מינוי אנשי מטה מומחים ולהסתייע בהם. מציאות זו מביאה לטעויות אופייניות המחבלות באיכות יחסי העבודה ובתהליכי העבודה עצמם, כמו גם באיכות הקשר עם הלקוחות. מכאן הדרך לפגיעה בהצלחה הכלכלית ובצמיחה של החברה מהירה מאוד. מטרת מאמר זה לתת רעיונות לעסקים קטנים – איך להמנע מטעויות אופייניות אלה.

תיאור תהליך העבודה – בפרויקט Win-Win Synergy

תיאור תהליך לדוגמה שבוצע בחברת ייבוא ציוד רפואי.

WhatsApp
היי כאן ד"ר רמי בן ישי, ניתן לפנות אלי גם דרך הווטסאפ
מוזמנים לצפות בקורס המבוא לשפת הסינרגיה הארגונית
הרשמו לניוזלטר שלנו לקבלת כלים מקצועיים לשיפור השגת היעדים
פרטיותכם יקרה לנו ולא נעשה כל שימוש בפרטים שלכם מלבד לשלוח לכם חומר מקצועי ושיווקי על השירותים שלנו.