fbpx

תחומי התמחות נוספים

מרכז סינרגיה פועל בשיטה ייחודית וצבר ניסיון מוצלח של עשרות שנים בהפעלתה. גיוון לקוחותינו, מאפשר לנו לתת מענה לסיטואציות ייחודיות ובהן:

  • ארגונים גדולים/ארגוני סניפים
  • עמותות וארגוני התנדבות
  • ניתוח ופתוח עיסוקים
  • רפורמות, ניירות מדיניות, ושיפור איכות במגזר הציבורי

ארגוני זכיינות

מרכז סינרגיה ייצר שותפות עם המכון הישראלי לזכיינות IFI – ומציע פתרון ייחודי לחברות מזכות ולזכיינים. לפרטים.

ארגונים גדולים, ארגוני סניפים

חשיבות יצירת הסינרגיה בארגונים גדולים בכלל ובארגוני סניפים (ביזור למחוזות, סניפים, חטיבות, מפכלים וכו') רבה מאוד, שכן יש בהם פחות קשרים ישירים ואינטימיים. ארגון גדול נדרש היום להיות קרוב ללקוח (ביזור) אך יעיל (ריכוז) עקב התחרות הגלובאלית. הסיוע של מרכז סינרגיה לארגונים גדולים בא לידי ביטוי הן בתהליכי פיתוח והכשרות להנהלות, מנהלים ועתודות ניהוליות והן בתהליכים ממוקדים לשיפור הממשקים עם לקוחות, ספקים, ובין מחלקות ארגוניות שהממשקים ביניהם קריטיים לחיי הארגון ולדוגמה: מטה – שטח; מכירות – שיווק; מכירות – ייצור; פיתוח-שיווק וכו’.

ד”ר רמי בן-ישי, פיתח בעבודת הדוקטורט שלו מודל יחודי לפיתוח סינרגיה בדרגי ביצוע עצמאיים בארגון. מודל זה חדשני בהסתכלות שלו על הירארכיה (סדר בין רכיבי הארגון – שאינו בהכרח לינארי) ועל אופן הניהול של גופי ביצוע עצמאיים בארגון, כך שיהיו קרובים ללקוח מחד, אך שהעצמאות שלהם לא תפגע בארגון השלם מאידך. מאז פיתוח המודל לפני כ-25 שנה, הוא משמש בסיס לדרך של מרכז סינרגיה לעבוד עם ארגונים גדולים כגון: מכללת אורנים, בנק הפועלים, בנק דיסקונט, קונצרן ארגמן, לשכת התאגידים בעירית תל-אביב, צה”ל, משרד הביטחון, שירותי בריאות כללית, נשות הדסה, ממן, מערכת החינוך, משרד הרווחה, משרד התמ”ת, משרד התיירות ועוד.

למאמר על המודל – לקבל מרמי קישור

למאמר על תהליך העבודה בארגוני סניפים – לקבל מרמי קישור

עמותות וארגוני התנדבות

שיפור ממשקים הוא חלק מהותי בתהליכי ההתמקצעות של כל עמותה או ארגון התנדבות. ניתן להביא לשידרוג משמעותי בפעילות עמותות וארגוני התנדבות
בתהליכים ממוקדים וחסכוניים במשאבי זמן ותקציב.

למרכז סינרגיה ניסיון עשיר בעבודה עם עמותות וארגוני התנדבות, ובהן, עלם, המרכז הישראלי להתנדבות נוער, ארגון נשות הדסה, חיבוק ראשון, שירותי בריאות כללית. זאת בדגש על התנהלות מקצועית ויחסי הגומלין בין מתנדבים לבין שכירים.

פעילות זו מביאה להתמקצעות תהליכי הניהול; יחסי גומלין פוריים יותר בין המתנדבים לבין השכירים; בכך לשיפור במשולש הקריטי לחיי עמותה:

ניתוח ופיתוח עיסוקים, הערכת עיסוקים ופיתוח מסלולי קריירה מבוססי עיסוק. סינרגיה במשולש עובד – תפקיד - ארגון

העיסוק, כחוליה מחברת בין הפרט לארגון. ניתוח עיסוקים מצמצם את העמימות, בהתייחס לציפיות מהתפקיד מצד הארגון, העובד ושותפי התפקיד. בפיתוח עיסוקים המעודד סינרגיה ארגונית נדגיש מחד את הצורך בהגדרות תפקיד, סמכויות ואחריות ברורים ומאידך את הצורך בגמישות ארגונית. לפירוט על מושגי ייסוד בניתוח עיסוקים.

ד"ר בן-ישי היה ראש מדור חקר עיסוקים בצבא. במסגרת עיסוקו הוביל או היה שותף בפרויקטים רבים בתחום ובהם פיתוח מערכת שכר חדשה מבוססת על הערכת עיסוקים; שילוב נשים במקצועות הצבא; מיפוי מקצועות האלקטרוניקה ושילוב כוח אדם חסר רקע טכנולוגי בהם.

למאמר המתאר את תהליך פיתוח מערכת שכר מבוססת על הערכת עיסוקים בצה”ל.

מתוך המלצות בתחום: “רמי התגלה כאיש מקצוע מעולה וכראש צוות אשר היטיב להוביל את המדור לתרומה משמעותית לאכ”א. תרומתו באה לידי ביטוי בתחזוקה שוטפת של ספר התפקידים הצבאי ובהובלת פרויקטים ייחודיים”. יחזקאל דסקל, רמ”ח ארגון ובקרה, אכ”א, צה”ל

פרויקטים נוספים בהם עבד ד"ר בן ישי בתחום ניתוח עיסוקים: קביעת דרגות שכר מבוססות עיסוקים במסגרת הרפורמות עוז לתמורה ואופק חדש; ממן; מוסד אקדמי מוביל בארץ; פיתוח תפקיד מורי דרך – עבור משרד התיירו, פיתוח תפקיד קצין ביקור סדיר במערכת החינוך.

עקב המומחיות שלו בנושא הערכת עיסוקים כותב ד"ר בן-ישי חוות דעת לבית המשפט בנושאי אפליה עיסוקית (אפלית נשים, נכים וכו’).

רפורמות, ניירות מדיניות, ושיפור איכות במגזר הציבורי

ד"ר בן-ישי עבר הסמכה להטמעת מודל האיכות האירופאי – EFQM. על פי מודל זה ליווה את מכללת אל–קסמי בתהליך שיפור איכות, אשר בסופו זכתה בפרס הלאומי לאיכות ע”ש רבין.

פרויקטים נוספים בתחום רפורמות במנהל ציבורי בעיקר בתחום של שיפור שירות, מבנים ותהליכים ארגוניים ומערכות תגמול:
הרפורמות עוז לתמורה ואופק חדש – והצגתן בפני וועדת “דוברת”. השתתפות בפיתוח הקוד האתי למורים. כתיבת ניירות מדיניות בתחום פיתוח מקצועי (הדרכה-הסמכה-התעדה) עבור משרד התמ”ת ומדיניות וקריטריונים לתמיכה בעמותות עבור משרד הרווחה.

מתוך המלצות בתחום: “ד”ר בן-ישי נתגלה כאיש מקצוע איכותי ואמין. עבודותיו הוגשו במועדים שסוכמו אתו ובאיכות גבוהה ביותר. במהלך עבודתו, הפעיל ד”ר בן-ישי יועצים נוספים, והנחה אותם בצורה מקצועית”. רן ארז, יו”ר ארגון המורים בבתי-הספר העל-יסודיים.
“רמי השכיל לבצע עבודה איכותית, להשתלב בצוות המומחים ולתרום לו רבות. תפיסותיו של רמי שולבו במסגרת החוברת “הצעד הקובע” של הסתדרות המורים. אני משוכנע שרמי יוכל לתרום ביישום הרפורמה בחינוך”. ציון שורק, מנהל ביה”ס להכשרת מורים של הסתדרות המורים.

שיתופי פעולה בסיטואציות רוויות קונפליקט – הדגמה בפרויקטים בין מועצות מקומיות יהודיות וערביות

תפיסת הסינרגיה סייעה לד"ר בן-ישי כמנחה פרויקט הגמר בתוכנית משותפת לאוניברסיטת חיפה, המרכז היהודי ערבי לפיתוח כלכלי וקרן ריץ’. במסגרת הפרויקט, הוא הנחה עשרות פרויקטים של שיתופי פעולה בין מועצות מקומיות יהודיות וערביות. הצלחת התהליך הייתה מבוססת על יצירת “בועה של סינרגיה ארגונית” שאפשרה לבודד את העשיה המשותפת מהקונפליקט היהודי ערבי.

לסרטון מהערוץ האקדמי המסכם את הפרויקט.
למצגת מכנס בעברית בנושא.
למצגת באנגלית מכנס בינלאומי המציג את העשיה.
חומרים נוספים באנגלית – ראה בחלק האנגלי של האתר

WhatsApp
היי כאן ד"ר רמי בן ישי, ניתן לפנות אלי גם דרך הווטסאפ
מוזמנים לצפות בקורס המבוא לשפת הסינרגיה הארגונית
הרשמו לניוזלטר שלנו לקבלת כלים מקצועיים לשיפור השגת היעדים
פרטיותכם יקרה לנו ולא נעשה כל שימוש בפרטים שלכם מלבד לשלוח לכם חומר מקצועי ושיווקי על השירותים שלנו.